Aktuálne číslo časopisu Designum

online Designum 1/2016

Designum 1/2016

Designum 1/2016 začína príhovorom novej riaditeľky Slovenského centra dizajnu Márie Riškovej. Na úvod časopisu sme zaradili blok profilov dizajnérov, ktorí nás zaujali osobitými projektmi a podnetnou profesionálnou dráhou nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí – sú to Petra Kubíková (odev), Mária Hostinová Čulenová (produktový dizajn), Simona Janišová (keramika), Marek Mikovec (produktový dizajn) a Dalibor Worm (keramika a porcelán). V úvodnej časti prinášame aj odborné zhodnotenie a obrazovú správu z tohtoročného Fóra dizajnu v Nitre. Pre priaznivcov dejín dizajnu Maroš Schmidt pripravil článok o Futurite, ktorý reflektuje dlhodobejší výskumný projekt Slovenského múzea dizajnu. Vzhľadom na to, že sme zaregistrovali viaceré zaujímavé výstavné projekty v zahraničí, rozhodli sme sa venovať im aj na stránkach Designumu – sú to výstavy Budování státu (Praha, Národní galerie), Josef Frank – Against Design (Viedeň, MAK) a nová expozícia českého kubizmu v Dome U Čiernej Matky Božej v Prahe (UPM). V závere náš spolupracovník z New Yorku Eduard Toran zaujme článkom, ktorého hlavnou témou je otázka Ako blízko je vzdialená budúcnosť dizajnu? a zároveň sme pripravili dve recenzie publikácií o grafickom dizajne: Proto a 100 Classic Graphic Design Journals.

Vážení čitatelia a priaznivci dizajnu,
od 19. septembra 2014 sme pre verejnosť na stránke www.sdc.sk/?archiv-designum sprístupnili v PDF formáte všetky vydania časopisu Designum po rok 2010.
Vo webovom archíve časopisu www.sdc.sk/?archiv-designum kliknite na obrázok obálky toho čísla, o ktoré máte záujem, otvorte odkaz online Designum a v dolnej časti obrazovky nájdete online Designum (v PDF formáte).
Pekné čítanie!