Designum 3/2016

online Designum 3/2016

Designum 3/2016

V úvode tretieho tohtoročného vydania Designumu nájdete ďalšie portréty slovenských dizajnérov : Ondreja Jóba, Vlasty Kubušovej, Michala Riabiča a Jána Šicka. Na Národnú cenu za komunikačný dizajn nadväzuje článok o brande Good Idea Slovakia,  o Bienále grafického dizajnu v Brne prinášame príspevky už pravidelne, tento rok sme oslovili japonského novinára, ktorý vám ponúkne svoj názor na aktuálny ročník tohto podujatia s dlhoročnou tradíciou. V Slovenskom múzeu dizajnu pokračovali odborní pracovníci v  budovaní Kabinetu ŠUR a Archívu Ivy Mojžišovej, ktoré predstavujú na našich stránkach. O histórii československého dizajnu socialistickej éry a jeho vystavovaní sa píše v článku o Retro múzeu v Chebe,   americkej interiérovej tvorbe  je venovaný príspevok o kresťanskej komunite Shakerov. Nielen pre teoretikov dizajnu vznikol rozhovor o možnostiach vizuálnych štúdií s Martou Filipovou a o národnom charaktere dejín dizajnuhovorí článok venovaný zbierke esejí o talianskom dizajne Made in Italy.

Milí študenti – čitatelia,
od 1. októbra do 31. decembra 2016 sme pre študentov na Slovensku pripravili zvýhodnené predplatné časopisu Designum.
Študenti stredných a vysokých škôl po predložení potvrdenia o návšteve školy si môžu náš časopis – ročníky 2016 a 2017 – predplatiť s 50 % zľavou, čiže za 6 eur.
Pripomíname, že  zľava platí pri zaslanej objednávke a uhradení sumy do 31. 12. 2016!

 Vážení čitatelia a priaznivci dizajnu,
od 15. 11. 2016 sme pre verejnosť na stránke www.sdc.sk/?archiv-designum sprístupnili v PDF formáte všetky vydania časopisu Designum po rok 2013 vrátane.
Vo webovom archíve časopisu www.sdc.sk/?archiv-designum kliknite na obrázok obálky toho čísla, o ktoré máte záujem, otvorte odkaz online Designum a v dolnej časti obrazovky nájdete online Designum (v PDF formáte).
Pekné čítanie!