Designum 2/2016

online Designum 2/2016

Designum 2/2016

Designum 2/2016 je venovaný Národnej cene za komunikačný dizajn 2016. Pripravili sme rozhovory s víťazmi hlavných kategórií (Jana Oravcová sa zhovárala s Borisom Melušom, Ľuba Pavlovičová s Marcelom Benčíkom a Petrom Lényim, Zdeno Kolesár s Petrom Biľakom) ukážku najlepšej študentskej práce Samuela Čarnokého Súčasná tvorba písma na Slovensku. Dizajn textovej rodiny písma, ako aj vyjadrenia na tému komunikačný dizajn ďalších ocenených: Martina Mistríka (Cvernovka), štúdia Oficina a RTVS (nový koncept identu programových služieb), Ové Pictures (Michaela Čopíková a Veronika Obertová), Vladimíra Michala z vydavateľstva Artforum a Alexandry Kusej zo Slovenskej národnej galérie. Za všetkých porotcov súťaž zhodnotil Martin Pecina – český publicista, typograf a knižný grafik. Situáciu v súčasnom slovenskom komunikačnom dizajne dokresľujú ďalšie príspevky, a to Juraja Blaška o súťažiach bez súperov a založení únie grafických dizajnérov, Petra Gálu o ilustrácii v kontexte komunikačného dizajnu a napokon anketa, ktorú s viacerými autormi pripravila redakcia. Do obsahu sme zaradili aj príspevok Lívie Pemčákovej o výstave Jana Meisnera v Slovenskom múzeu dizajnu. 

Vážení čitatelia a priaznivci dizajnu,
od 19. septembra 2014 sme pre verejnosť na stránke www.sdc.sk/?archiv-designum sprístupnili v PDF formáte všetky vydania časopisu Designum po rok 2010.
Vo webovom archíve časopisu www.sdc.sk/?archiv-designum kliknite na obrázok obálky toho čísla, o ktoré máte záujem, otvorte odkaz online Designum a v dolnej časti obrazovky nájdete online Designum (v PDF formáte).
Pekné čítanie!