Prague Design Week 2017

Prague Design Week 2017

Uzávierka: 12. február 2017 (nedeľa), 23:55
Miesto: Praha, Česká republika

Štvrtý ročník dizajnérskej prehliadky Prague Design Week sa uskutoční v dňoch 10. – 16. apríla 2017 v priestoroch Tančíciho domu v Prahe. Organizátori vyzývajú všetkých študentov dizajnu, dizajnérov, dizajnérske štúdiá, šperkárov, módnych návrhárov, umelcov alebo celé ateliéry k zapojeniu sa do tejto akcie. Prihlasovanie je možné prostredníctvom online formulára do 12. februára 2017.

Prague Design Week 2017 je výberová akcia, ktorej účastníkov na základe prihlášok selektujú špecializovaní kurátori. Nominovaní vystavovatelia sa budú sedem dní prezentovať vlastnými expozíciami na niektorom zo štyroch poschodí Tančíciho domu. Organizátori pripravujú opäť zaujímavý sprievodný program.

Akcia každoročne predstavuje rozmanité spektrum vystavovateľov z jednotlivých odborov dizajnu. Prague Design Week je predovšetkým dizajnérskou prehliadkou, ale vystavovateľom umožňuje produkty aj predávať. Za cieľ si kladie predstaviť dizajn ako kreatívnu disciplínu, nielen ako finálny výrobok; nabáda vystavovateľov, aby v  expozíciách poodhalili proces vzniku svojich kolekcií a výrobkov. Už v minulých rokoch sa stretli návštevníci sa skicami, materiálmi, prototypmi alebo názornými ukážkami výroby.

Prague Design Week 2017
Termín: 10. – 16. 4. 2017
Miesto: Tančíci dům, Praha
Prihlášky: do 12. februára 2017

Prihláška - online formulár na adrese:  www.PragueDesignWeek.cz/prihlaska